Jak wygląda wampirzy lifting i czy jest bezpieczny?

Chociaż jego nazwa brzmi groźnie, w rzeczywistości wampirzy lifting to mało inwazyjny zabieg iniekcyjny. Polega na pobraniu niewielkiej ilości krwi, z której pozyskuje się jedną z najbardziej odżywczych substancji wykorzystywanych w medycynie estetycznej – osocze bogatopłytkowe. Dowiedz się więcej na temat wampirzego liftingu.
Jak wyglada wampirzy lifting i czy jest bezpieczny

Czym jest wampirzy lifting?

Wampirzy lifting to potoczna nazwa zabiegu, który polega na iniekcyjnym podaniu tzw. osocza bogatopłytkowego. Skorzystamy z niego w dobrych klinikach medycyny estetycznej, m.in. w Klinice Estell Senator w Warszawie. Osocze bogatopłytkowe to preparat pozyskiwany z krwi Pacjenta pobranej bezpośrednio przed procedurą. Osocze bogatopłytkowe bogate jest nie tylko w płytki krwi, ale też w czynniki wzrostu, które wspomagają procesy regeneracyjne skóry i prowadzą do jej stopniowego odmłodzenia. 

Wampirzy lifting pobudza fibroblasty do produkcji nowego kolagenu, elastyny i kwasu hialuronowego, których zwiększona synteza prowadzi do poprawienia napięcia skóry, zwiększenia jej elastyczności i nawilżenia. Dla uzyskania optymalnych efektów mezoterapię osoczem bogatopłytkowym wykonuje się w seriach. Z zabiegu na zabieg struktura skóry się poprawia. Optymalne efekty pojawiają się mniej więcej po 3 miesiącach od zakończenia terapii. Wampirzy lifting znajduje zastosowanie nie tylko w odmładzaniu twarzy, ale też rewitalizacji okolic intymnych czy wzmacnianiu cebulek włosowych skóry głowy.

Bezpieczeństwo wampirzego liftingu

Wampirzy lifting to zabieg, z którego można skorzystać, gdy mamy alergię na syntetyczne składniki preparatów do mezoterapii igłowej. Osocze bogatopłytkowe pochodzi z własnej krwi Pacjenta, a więc ryzyko wywołania niekorzystnej reakcji immunologicznej jest znikome. Trzeba jednak zdawać sobie sprawę z tego, że wampirzy lifting, podobnie jak każdy inny zabieg, opierający się na iniekcji, nie jest zupełnie nieinwazyjny. Bezpośrednio po mezoterapii igłowej osoczem bogatopłytkowym skóra może być obrzęknięta i zaczerwieniona. Mogą pojawić się niewielkie siniaki. Objawy te nie stanowią jednak przeszkody, aby od razu po zabiegu wrócić do codziennych obowiązków. Po kilku dniach wygląd skóry widocznie się poprawia, a ślady po wampirzym liftingu przestają być widoczne. Za to cera z dnia na dzień prezentuje się coraz lepiej.

Przebieg wampirzego liftingu

Wampirzy lifting rozpoczyna się od przygotowania preparatu. Lekarz pobiera niewielką ilość krwi Pacjenta (około 10–20 ml) do probówki, którą od razu umieszcza w specjalnej wirówce. Następuje oddzielenie osocza bogatopłytkowego od pozostałych składników krwi. Roztwór przeznaczony do iniekcji składa się z osocza rozcieńczonego w soli fizjologicznej. Procedura wampirzego liftingu wygląda zupełnie jak tradycyjna mezoterapia igłowa. Przed dokonaniem iniekcji lekarz smaruje skórę kremem znieczulającym dla zwiększenia komfortu Pacjenta. Następnie wstrzykuje preparat w te punkty na twarzy, które wymagają odmłodzenia. Dla uzyskania najlepszych efektów specjaliści zalecają wykonanie serii, składającej się z 3–5 zabiegów z użyciem osocza bogatopłytkowego, przeprowadzonych w odstępach 2–3 tygodni.  

Decydując się na wampirzy lifting, warto udać się do sprawdzonego specjalisty. Kliknij tutaj, aby zapoznać się z listą polecanych klinik medycyny estetycznej.

Artykuł promocyjnyZobacz także:
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości związane