nazwa:   
hasło:     
Zaloguj mnie automatycznie przy każdej wizycie
rejestracja szukaj wiadomości profil

Czerwone wino/resveratrol

Napisz nowy temat Odpowiedz do tematu Forum Urody Strona Główna » Dieta i suplementy
Zobacz poprzedni temat / Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
Poly


Dołączył: 24 Sty 2006
Posty: 1685


Wysłany: Sro Cze 27, 2007 0:16
Temat postu: Czerwone wino/resveratrol
Odpowiedz z cytatem


Wino chroni przed próchnicą i bólem gardła
http://kopalniawiedzy.pl/wiadomosc_3212.html

Antyudarowe czerwone wino
http://kopalniawiedzy.pl/wiadomosc_896.html

Wino na zwiększenie wytrzymałości fizycznej
http://kopalniawiedzy.pl/wiadomosc_1125.html

Wino ambrozją dla serca
http://kopalniawiedzy.pl/wiadomosc_1238.html

Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
crumb


Dołączył: 22 Sty 2006
Posty: 1388


Wysłany: Sob Cze 30, 2007 18:58
Temat postu:
Odpowiedz z cytatem


Znajoma przeprowadzała badania na szczurach nt. resveratrolu w kontekście jego działania antynowotworowego - z pozytywnym skutkiem. Informacje na ten temat są również w pubmedzie, np.

http://tnij.com/resveratrol1
http://tnij.com/resveratrol2
http://tnij.com/resveratrol3

Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Poly


Dołączył: 24 Sty 2006
Posty: 1685


Wysłany: Wto Lip 03, 2007 20:10
Temat postu:
Odpowiedz z cytatem


Zdrowie Francji


Już od dawna naukowcy zastanawiał jeden fakt, dlaczego mieszkańcy Francji, którzy stylem życia niewiele odbiegają od innych mieszkańców Europy czy Ameryki rzadziej chorują i umierają z powodu choroby niedokrwiennej serca. W swoją kondycją zdrowotną bardziej przypominają ludy dalekiego wschodu niż zautomatyzowanych do szpiku kości Europejczyków. Po wielu latach intensywnych badań, francuski paradoks wreszcie znalazł swoje rozwiązanie - powodem dobrej kondycji Francuzów niespodziewanie okazało się - wino. W 1992 roku na łamach pisma Lancet Serge Ranaud przedstawił kilkunastoletnie wyniki badań na ponad 30 tysiącach Francuzów. Jak wynikało z obserwacji u osób pijących 2-5 kieliszków wina dziennie prawdopodobieństwo zgonu z powodu chorób serca i układu krążenia, zmniejsza się o 28-38%.

Sygnały były już wczesniej

Głównie za sprawą angielskiego lekarza Selvyna St. Legera, który w 1979 roku na podstawie danych statystycznych uzyskanych z kilkunastu uprzemysłowionych krajów, stwierdził, ze ryzyko umieralności z tytułu chorób układu sercowo-naczyniowego jest wyraźnie niższe wśród społeczeństw pijących czerwone wino.

Początek lat dziewięćdziesiątych wniósł ogromny przełom w badaniach na wyjaśnieniem prozdrowotnych właściwości wina. Rozpoczęła się wielka krucjata naukowa na rzecz rozwikłania jego tajemnic.

Na pozór nic szczególnego Wino składa się z 10-14 % alkoholu – składnika niezbędnego dla utrzymania jego właściwego smaku, zapachu i działania. Ale nie to wydaje się decydować o wyjątkowości tego napoju. Między innymi świadczy o tym praca K. Kondo oraz A. Matsumoto opublikowana w 1994 roku na łamach pisma Lancet . Zdrowym ochotnikom podawano 400-500ml czerwonego wina dziennie przez dwa tygodnie. Zaobserwowano u nich wyraźne zmniejszenie niekorzystnych przemian złego cholesterolu LDL. Ale o dziwo, podobnych efektów nie uzyskano po zastosowaniu samego alkoholu w formie wódki. Zatem, musza istnieć jeszcze inne elementy tej układanki

Cenne flawonoidy

Szczególne znaczenie w zapobieganiu miażdżycy i chorobom serca mogą mieć niealkoholowe, związki polifenolowe (flawonoidowe) zawarte w winie, wśród których najważniejszą rolę pełnią kwercetyna, resweratrol, katechina i epigallokatechina. Ich znaczenie żartobliwie podsumował kiedyś jedne ze znanych onkologów American Associacition for Cancer Research – flawonoidy robią prawie wszystko, no, może za wyjątkiem czyszczenia podłogi w kuchni. Polifenole wykazują przede wszystkim szerokie spektrum działania w obrębie układu sercowo-naczyniowego. Zmniejszają tworzenie się skrzepów, hamują procesy zapalne w naczyniach krwionośnych, zwiększają ich rozkurcz oraz usprawniają przepływ krwi i zaopatrywanie serca w tlen. Jednocześnie polifenole skutecznie hamują niebezpieczne reakcje wolnorodnikowe. W 1993 roku, naukowcy E. Frankel oraz J. Kanner w podsumowaniu swej pracy badawczej wykazali, że polifenole zawarte w czerwonym winie, w zależności od stężenia mogą zmniejszać utlenianie cholesterolu LDL od 60 do 98% i tym samym zapobiegać niekorzystnym reakcjom miażdżycowym.

Resweratrol

Japończycy już od dawna składnik ten uwzględniali w opisach ziołowych mikstur stosowanych w leczeniu zaburzeń lipidowych, zapaleń i chorób serca. Ten szczególny rodzaj polifenolu występują obficie w skórkach czerwonych winogron, gdzie chroni owoce przed inwazją mikroorganizmów, głównie grzybów. Jego zawartość w czerwonym winie uzależniona od gatunku winogron, klimatu, rodzaju gleby oraz techniki wytwarzania. Wino wydaje się nieocenionym źródłem resweratrolu, i poza nim jedynie orzeszki ziemne zawierają znaczące ilości tego związku.

Jak wykazał E. Frankel i A. Waterhouse w badaniach na zwierzętach resweratrol zmniejsza zlepianie się płytek krwi, obniża syntezę tłuszczów w wątrobie oraz hamuje utlenianie cząsteczek LDL-cholesterolu i to znaczniej silniej niż witamina E. Wyjątkowe właściwości resweratrolu opisał także w roku 1993 doktor D. Fitzgerald. W swojej pracy badawczej dowiódł, że związek ten działa rozkurczowo na naczynia krwionośne przez co usprawnia przepływ krwi. W innych badaniach wykazano również że resveratrol może działać hamująco na najważniejsze stadia powstawania i rozwoju nowotworów. Wino, oprócz cennego resweratrolu zawiera także inne ważne polifenole, między innymi kwercetynę – związek silnie hamujący powstawanie zakrzepów oraz katechinie i epigallokatechinie. Pierwszy z ze składników zabezpiecza płytki krwi przed zlepianiem się oraz skutecznie wyłapuje wolne rodniki, drugi wykazuje silne właściwości antynowotworowe. Oba związki skutecznie chronią cząsteczki LDL-cholesterolu przed utlenianiem i zapobiegają ich niekorzystnym przemianom w krwiobiegu.

Białe czy czerwone

Wszystko wskazuje na to, że właściwości prozdrowotne wykazuje przede wszystkim czerwone wino, gdyż w procesie jego fermentacji wykorzystuje się nie tylko miąższ owoców ale również cenne skórki będące najważniejszym źródłem resweratrolu i kwercetyny. Łączna zawartość polifenoli jest aż dziesięciokrotnie wyższa niż w winach białych i niewątpliwie w zakresie profilaktyki kardiologicznej to właśnie ono odgrywa pierwszoplanowa rolę. Badacze A. Lavy i B. Fuhrman zaobserwowali że u zdrowych ochotników spożywających 400ml czerwonego wina na dobę przez okres 2 tygodni nastąpił wzrost korzystnej frakcji cholesterolu HDL, czego nie wykazano w przypadku wina białego. W innej ze swoich prac zaobserwowali , że białe wino nie tylko nie chroniło związków tłuszczowych przed utlenianiem, ale wręcz przyspieszało ich uszkadzanie. Z kolei w pracy badawczej T.Whiteheada i D. Robinsona spożycie 300 ml czerwonego wina wywołało po godzinie 18% wzrost potencjału antyutleniającego natomiast w przypadku białego jedynie 4%.

Ciekawe badania naukowe przeprowadzili również H. Demrow i P. Slain. Dokonali oni uszkodzeń naczyń wieńcowych u psów, co wywołało okresowe, ostre zakrzepy, spowolnienie przepływu krwi w tętnicach wieńcowych i w konsekwencji niedokrwienie mieśnia sercowego. Następnie próbowano podawać dożylnie lub dożołądkowo czerwone lub białe wino. Jak się okazało niebezpieczne zmiany ustępowały jedynie po podaniu wina czerwonego.

Czy owoce mogą zastąpić wino?

Jest oczywiste, że spożywając owoce winogron dostarczamy cenne związki flawonoidowe. Ale czy rzeczywiście nasz organizm wykorzystuje w pełni te wyjątkowe substancje? Wszystko wskazuje na to, że biodostępność polifenoli z owoców jest znacznie utrudniona. W formie naturalnej występują one złożonych kompleksach polimerycznych i glikozydowych, przez co ich trawienie jest utrudnione, a słaba rozpuszczalność w wodzie ogranicza ich wchłanianie. Podczas beztlenowej fermentacji wina, zawarte związki polifenolowe, ulegają rozbiciu na proste formy. Podczas procesu maceracji czerwonego wina, polifenole obficie „wypłukiwane” są ze skórek i pestek leżakujących na dnie kadzi i przechodzą do roztworu wodnego, a zawarty w winie alkohol utrzymuje je doskonale w stanie rozpuszczenia.

A co z sokami?

Przy produkcji czerwonego wina, skórki winogron bardzo długo pozostają w styczności z moszczem, w efekcie czego związki polifenolowe mają dostateczną ilość czasu by przeniknąć do roztworu. W przypadku wyrabiania soku z winogron, skórki są niemal natychmiast odrzucane, w efekcie czego napoje owocowe są zdecydowanie słabszym ich źródłem a także, z tytułu braku alkoholu jest niższa ich bioprzyswajalność. Nie oznacza to jednak, ze sok z winogron nie ma żadnych właściwości prozdrowotnych. W 1997 roku, naukowcy J. Keevil i N. Maalej przeprowadzili badania dotyczące działania soku z winogron, grejpfruta i pomarańczy. Przez 7-10 dni, pięć zdrowych osób spożywało poszczególne soki w ilości 5-7 ml na kilogram masy ciała. Jak się okazało sok z winogron zmniejszył agregację (zlepianie) płytek krwi o 96%, natomiast pozostałe soki nie wykazały żadnego szczególnego działania w tym zakresie. W tym samym roku, inni badacze – A. Day i J. Kemp podawali 7 osobom przez tydzień 125 ml koncentratu soku z winogron. Po zakończeniu doświadczenia, stwierdzono u nich wyraźnie zwiększoną oporność cholesterolu LDL na utlenianie a także zmniejszyło się stężenie aldehydu dimalonowego – związku będącego wskaźnikiem stopnia uszkodzenia tłuszczów.

Na zdrowie!

Zebrany na przełomie lat materiał badawczy zdaje się potwierdzać wyjątkowe właściwości czerwonego wina w zakresie profilaktyki chorób układu krążenia. Mimo tego należy jednak pamiętać, że wino jest również alkoholem, do którego picia istnieje także wiele przeciwwskazań. Jaką wiec ilość można polecić z czystym sumieniem? Święty Benedykt zalecał swoim braciom zakonnym picie do posiłku szklanki wina w celu pobudzenia trawienia. Wszystko wskazuje na to, że trafił w sedno, gdyż obecnie właśnie taka porcja wina najczęściej zalecana jest w celach profilaktyki chorób serca.. Porcja 200-300 ml wina/dziennie zawiera przeciętnie 25-35g czystego alkoholu – czyli dawkę uznawaną nie tylko za bezpieczną, ale także prozdrowotną . Przy takiej ilości spożytego alkoholu na dobę stare porzekadło wietnamskie „wino pasuje do serca jak tygrys do lasu” z pewnością znajdzie pełne uzasadnienie.
http://www.apz.pl/czytelnia.php?kat=6&art=74

Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ayahuasca
Administrator

Dołączył: 22 Paź 2006
Posty: 681


Wysłany: Pią Wrz 28, 2007 21:57
Temat postu:
Odpowiedz z cytatem


Resveratrol jak ograniczenie kalorii?

Arrow Ograniczenie kalorii (Carolic restriction – CR) zmniejsza obieg insuliny i zwiększa wrażliwość na nią oraz powoduje obniżenie temperatury ciała i zmniejszenie zasięgu i ryzka chorób i dolegliwości związanych ze starzeniem się

Cytat:
Caloric restriction is widely considered to be the most robust and reproducible way of extending health and longevity. Key features in mammals include lower circulating insulin and increased insulin-sensitivity, lower core body temperature, decreased incidence or delayed onset of age-associated diseases, including cancer, cardiovascular and cognitive disorders, and slower age-related decline in many functional tests.


Arrow Prowadzi się badania nad substancjami, które mogłyby działać na organizm podobnie jak CR (substancje uwrażliwiające na insulinę, antyoksydanty, aktywatory sirtuin czy substancje powodujące szybsze utlenianie kwasów tłuszczowych)
Resveratrol (znajdujący się w skórkach winogron, winie) jest zaliczany do takich związków, między innymi ze względu na aktywację sirtuin i zdolność do zwiększania długości życia. Ponadto może być on wykorzystywany w zapobieganiu wielu chorobom i schorzeniom.

Cytat:
Resveratrol has been considered to be a caloric restriction mimetic in lower organisms, primarily on the basis of its activation of sirtuin proteins and its capacity to extend lifespan. In mammals, caloric restriction and resveratrol treatment afford protection against a similar spectrum of diseases, justifying further investigation into the potential overlap in mechanism of action.


Arrow Obserwacje wykazały, że zwierzęta poddawane czynnikom stresotwórczym o średnim nasileniu żyły dłużej, niż osobniki nie poddawane stresowi. Istnieją sugestie, że ograniczenie kalorii może wywoływać na organizm podobny wpływ, poprzez wywołujanie jego specyficznej odpowiedzi.

Cytat:
Hormesis' describes the phenomenon in which a mild stress (for example, irradiation, heat or toxins) can induce a protective response against subsequent stresses. This hormetic response is credited for the paradoxical result that mildly stressed animals outlive their unstressed counterparts, which also possibly applies to humans. It has been suggested that caloric restriction might act as a mild stress to induce a hormetic response, which could account for enhanced stress-tolerance and longevity in calorie-restricted mice, as well as the otherwise counterintuitive finding that such animals are better able to resist starvation.


Arrow Kwercetyna zachowuje się w wielu aspektach podobnie do reservatrolu i zapobiega jego siarkowaniu, co powoduje, że jednoczesne spożywanie obu substancji potęguje działanie każdej z nich.

Cytat:
Indeed, another potentially xenohormetic compound, quercetin, behaves similarly to resveratrol in many assays and also inhibits sulphation of resveratrol, which predicts a greater than additive effect.


http://www.nature.com/nrd/journal/v5/n6/box/nrd2060_BX1.html

Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Hokus


Dołączył: 18 Sty 2006
Posty: 1197


Wysłany: Wto Lis 20, 2007 14:08
Temat postu:
Odpowiedz z cytatem


Cytat:
Resveratrol suppresses ultraviolet B (UVB)-induced SCC formation in p53+/- /SKH-1 hairless mice through modulation of mediators of epithelial to mesenchymal transition (EMT)
KH Kim,1,2 Y Zhu,1 JH Back,1 X Tang,1 L Kopelovich,3 M Athar,1 AL Kim1 and DR Bickers1 1 Department of Dermatology, Columbia University, New York, NY, 2 Hallym University College of Medicine, Anyang, South Korea and 3 Division of Cancer Prevention, National Cancer Institute, Bethesda, MD

Resveratrol (trans-3,4’,5-trihydroxystilbene) is a phytoalexin found in grape skin that arrests the growth of human epidermoid squamous cell carcinoma A431 cells, triggering activation of a DNA damage checkpoint pathway and p53-independent upregulation of p21CIP1. A cDNA microarray analysis of the genes regulated by resveratrol in A431 cells suggested involvement of mediators of EMT which describes a process whereby cancer cells acquire a fibroblast-like phenotype during tumor progression, including invasion and metastasis. Here we show that the in vitro invasiveness and migration capacity of A431 cells were largely abrogated by resveratrol treatment, which was associated with increased expression of an epithelial marker, Ecadherin, but downregulation of a mesenchymal marker, snail. We next employed both p53 null and p53+/-/SKH-1 hairless mice to further assess the effect of resveratrol on EMT. Orally administered resveratrol (200 mg/kg body weight, three times a week for 10 weeks) dramatically suppressed epidermal hyperplasia induced by UVB irradiation (180 mJ/cm2, twice a week). p53-independent induction of p21CIP1 protein was detected in the skin of the resveratroltreated p53 null mice. In p53+/-/SKH-1 hairless mice, oral resveratrol inhibited UVB-induced skin tumorigenesis. At week 25, resveratrol-treated mice showed a substantial reduction in both total skin tumor number and size, showing 43% and 79% decreases, respectively, compared to the UVB-irradiated control mice. Furthermore, the number of SCCs in the resveratrol-treated mice was 70% less than in the UVB-only group. Immunohistochemical studies indicate a decrease in snail and an increase in E-cadherin in SCCs harvested from resveratrol-treated mice, suggesting that resveratrol may suppress UVB-induced skin tumorigenicity by modulating EMT.Resveratrol przeciwdziała nieprawidłowym procesom podziału i wzrostu komórek na skutek działania promieniowania UVB. Odnotowano od 43 do 79% mniej negatywnych zmian u myszy, którym podawano resveratrol w porównaniu z tymi, które dostawały placebo. Stosowane w badaniu dawki to 200 mg na kg masy ciała trzy razy w tygodniu.

Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
alka6


Dołączył: 21 Sty 2008
Posty: 91


Wysłany: Nie Maj 18, 2008 19:00
Temat postu: stosowanie przy astmie i chorobach płuc
Odpowiedz z cytatem


http://www.franciszkanie.pl/news.php?id=3391
Teraz badacze będą jeszcze musieli rozwiązać problem, w jakiej postaci stosować lek z resveratrolem u pacjentów, tak by był on najbardziej skuteczny. Być może w chorobach płuc dobre efekty będzie dawała forma aerozolu.
Na razie stosuję połykanie bo boję sie zastosować "wdechowo". Jeżeli ktoś natknie się gdzieś na informacje o stosowaniu przy astmie i przewlekłych chorobach płuc to bardzo proszę o informację.
Poza tym przeciwastmatycznie połykam też pine bark.
Nie wiem kiedy doczekam rezultatów, ale mam wrażenie, że czuję się lepiej.

Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
tilmitt


Dołączył: 02 Sie 2007
Posty: 18
Skąd: Wrocław

Wysłany: Wto Lis 11, 2008 15:12
Temat postu: news
Odpowiedz z cytatem


Artykuł z DiscoveryNews:
'Anti-Aging' Pill Makes Mice Mighty
http://dsc.discovery.com/news/2008/11/07/anti-aging-pill.html

w skrócie:
Cytat:
Testuje się na myszach resweratrol oraz jego 1000 razy silniejszy odpowiednik "SRT1720", zwany także "tabletką anti-aging" Wink Oba związki nie są strukturalnie podobne ale oddziałują na te same receptory (SIRT1).
SRT1720 jest wolniej w porównaniu do resweratrolu rozkładany przez organizm, przez co dłużej może oddziaływac na receptory SIRT1.
Receptory SIRT1 są aktywwane także dietą niskokaloryczną i wysiłkiem fizycznym, zwiększając długoś życia u różnych zwierząt.


Naukowiec, który brał udział w badaniach przyznał, że
Cytat:
[...] ludzie często mnie pytają, ile resweratrolu powinni brac dziennie? Ja nie biorę, i póki nie ma większej ilości danych, nie sądzę, aby ktokolwiek powinien brac.W wolnej chwili będę szukac dalszych informacji o SRT1720.

Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Numer gadu-gadu
Hokus


Dołączył: 18 Sty 2006
Posty: 1197


Wysłany: Sro Gru 10, 2008 13:56
Temat postu:
Odpowiedz z cytatemayahuasca napisał:
Resveratrol jak ograniczenie kalorii?

Prowadzi się badania nad substancjami, które mogłyby działać na organizm podobnie jak CR (substancje uwrażliwiające na insulinę, antyoksydanty, aktywatory sirtuin czy substancje powodujące szybsze utlenianie kwasów tłuszczowych)
Resveratrol (znajdujący się w skórkach winogron, winie) jest zaliczany do takich związków, między innymi ze względu na aktywację sirtuin i zdolność do zwiększania długości życia. Ponadto może być on wykorzystywany w zapobieganiu wielu chorobom i schorzeniom.


Potwierdzam pozytywne działanie resveratrolu (w dawce 6mg na kg masy ciała):
- lepsza wydolność organizmu (widoczne szczególnie przy wysiłku fizycznym)
- lepsza przemiana materii (chyba tak należy to określić plus chodzi mi o to, że przy braku zmian w menu i ilościach spożywanych ciało zmieniło trochę proporcje: mniej masy tłuszczowej albo równomierniej rozłożona, a dzięki lepszej wydolności łatwiejsze podejmowanie wysiłku fiz. czyli w efekcie więcej mięśni i ładniej wymodelowana sylwetka).

O ile przy pycnogenolu odczuwałam swego rodzaju nadaktywność ruchową (tzn. energia mnie rozpierała Wink ), to przy resveratrolu ten efekt jest zdecydowanie bardziej umiarkowany.

Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
nownet


Dołączył: 04 Mar 2009
Posty: 1
Skąd: Spamowo

Wysłany: Sro Mar 04, 2009 2:08
Temat postu: w zwiazku z Resveratrolem
Odpowiedz z cytatem


widze poruszony temat Resveratrolu, czytam wlasnie jego opis:
<cut>

zastanawiam sie czy faktycznie ma to dzialanie detoksykujące czy zostalo to juz jakos udowodnione?
narazie z tego co sie uczylem na biologi witamina C jest antyoxydatnem.

Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
micro


Dołączył: 13 Wrz 2009
Posty: 8


Wysłany: Sob Lut 13, 2010 23:58
Temat postu:
Odpowiedz z cytatem


podbijam watek...Smile
Na razie znalazłam ten produkt o dosc duzej ilosci resveratrolu ale cena 312zł powala z nóg...Sad

http://www.fenice.pl/index.php/ida/506/

Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Hokus


Dołączył: 18 Sty 2006
Posty: 1197


Wysłany: Sro Lut 17, 2010 15:56
Temat postu:
Odpowiedz z cytatem


Dobrej jakości resveratrol jest w revgenetics.com - zamawiałam z rok temu i wysyłali do Polski.

http://www.revgenetics.com/store/c-3-resveratrol-supplements.aspx

Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
vitaman


Dołączył: 05 Paź 2008
Posty: 341
Skąd: Wawa

Wysłany: Sro Lut 17, 2010 23:12
Temat postu:
Odpowiedz z cytatem


Widzalem niedawno w sklepie dla pakerów Reservatol z NOW ale cena była na pewno mniejsza.

Co do wina to jest druga strona medalu.. zawiera wyższe alkohole tzw. fuzle, które ciężko jak sądzę od destylować, więc z tym super zdrowiem od wina bym nie przesadzał Smile ale lampka czasem jest ok.

bardzo naukowo:
http://agro.e-bmp.pl/index.php?art=1558

Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
ayem
Administrator

Dołączył: 29 Sty 2006
Posty: 908


Wysłany: Sro Paź 17, 2012 22:14
Temat postu:
Odpowiedz z cytatem


Resveratrol-procyanidin blend: nutraceutical and antiaging efficacy evaluated in a placebo-controlled, double-blind study
Clin Cosmet Investig Dermatol. 2012;5:159-65
http://www.dovepress.com/resveratrol-procyanidi...ewed-article-CCID
Cytat:
The purpose of this study was to evaluate the topical and systemic effects of a dietary supplement containing resveratrol and procyanidin on age-related alterations to the skin, the skin antioxidant pool, and systemic oxidative stress levels.
METHODS: An instrumental study was performed in 50 subjects (25 treated with supplements and 25 with placebo) to identify clinical features induced by chronoaging or photoaging. Product efficacy was evaluated after 60 days of treatment in terms of in vivo and in situ skin hydration, elasticity, and skin roughness levels, systemic oxidative stress levels by plasmatic derivatives of reactive oxygen metabolites and oxyadsorbent tests, and extent of the skin antioxidant pool.
RESULTS: After 60 days of treatment, values for systemic oxidative stress, plasmatic antioxidant capacity, and skin antioxidant power had increased significantly. Additionally, skin moisturization and elasticity had improved, while skin roughness and depth of wrinkles had diminished. Intensity of age spots had significantly decreased, as evidenced by improvement in the individual typological angle.
CONCLUSION: Nutraceutical and pharmacological intervention with a supplement characterized by a specific blend of resveratrol and procyanidin may be a promising strategy to support treatments for the reduction of skin wrinkling, as well as reducing systemic and skin oxidative stress.


Suplementacja diety preparatem zawierajacym polaczenie resweratrolu i procyjanid (niedostepny u nas Revidox) po dwoch miesiacach stosowania zmniejszyla objawy starzenia sie skory - zwiekszyla jej nawilzenie, elastycznosc, zmniejszyla szorstkosc i glebokosc zmarszczek, widocznosc przebarwien. Zmniejszyla takze poziom stresu oksydacyjnego w organizmie i skorze, a zwiekszyla ich zdolnosci antyoksydacyjne.

pdf http://www.dovepress.com/getfile.php?fileID=14140

sklad suplementu:
Cytat:
One capsule of supplement contains 133 mg grape (V. vinifera) dried fruit extract from a patented production process (which in turn contains 8 mg transresveratrol), 14.63 mg procyanidins, 0.67 mg anthocyanosides, 0.4 mg flavonoids, 1.3 mg other stilbenes, 125 mg pomegranate (Punica granatum) dried fruit extract (which in turn contains 3.75 mg procyanidins), 8.75 mg punicalagin-ellagic acid, 50 μg selenium, 26 mg silicon dioxide, and 45 mg maltodextrin.


Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
malinowa


Dołączył: 24 Lut 2009
Posty: 1954


Wysłany: Czw Paź 18, 2012 17:04
Temat postu:
Odpowiedz z cytatem


od czasu do czasu revidox pojawia się na allegro, miesięczna kuracja to ok. 250 zł

Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
vitaman


Dołączył: 05 Paź 2008
Posty: 341
Skąd: Wawa

Wysłany: Czw Paź 18, 2012 18:02
Temat postu:
Odpowiedz z cytatem


A znowu resveratrol widuję w Wawie za ok 30 zł za 30 tabletek zawierających 100mg. nie kupuję bo olimp labs zrobił ANTI-OX który ma resveratrol plus masę innych antyutleniaczy i właśnie to stosuję.

Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
eweleine


Dołączył: 02 Lut 2010
Posty: 367


Wysłany: Pią Paź 19, 2012 16:16
Temat postu:
Odpowiedz z cytatem


Vitaman,
masz na myśli Anti-ox Super Sport, czy też Multiple ?

Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
vitaman


Dołączył: 05 Paź 2008
Posty: 341
Skąd: Wawa

Wysłany: Pią Paź 19, 2012 21:11
Temat postu:
Odpowiedz z cytatemeweleine napisał:
Vitaman,
masz na myśli Anti-ox Super Sport, czy też Multiple ?


Mam dokładnie to (resveratrol jest na samym dole): http://www.fitness.shop.pl/odzywki/suplementy-s...p-anti-ox-power-/

Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Bajka


Dołączył: 05 Lut 2011
Posty: 232
Skąd: Brwinów

Wysłany: Sob Paź 27, 2012 21:49
Temat postu:
Odpowiedz z cytatem


vitaman kupujesz to gdzieś na centralnym?

_________________
Oj jak ten czas szybko leci!
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
vitaman


Dołączył: 05 Paź 2008
Posty: 341
Skąd: Wawa

Wysłany: Pon Paź 29, 2012 0:02
Temat postu:
Odpowiedz z cytatemBajka napisał:
vitaman kupujesz to gdzieś na centralnym?


Można i na Centralnym. Ja czasem wolę w BlueCity lub sklep w Pasażu na al. Jana Pawła. To wszystko są sklepy z jednej firmy tylko po prostu różne lokalizacje.

Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Bajka


Dołączył: 05 Lut 2011
Posty: 232
Skąd: Brwinów

Wysłany: Pon Paź 29, 2012 17:21
Temat postu:
Odpowiedz z cytatem


Dla mnie dobre jest blue City
Gdzie ich tam znaleźć? Jaka jest nazwa tego sklepu?

_________________
Oj jak ten czas szybko leci!
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
vitaman


Dołączył: 05 Paź 2008
Posty: 341
Skąd: Wawa

Wysłany: Wto Paź 30, 2012 18:03
Temat postu:
Odpowiedz z cytatemBajka napisał:
Dla mnie dobre jest blue City
Gdzie ich tam znaleźć? Jaka jest nazwa tego sklepu?


Proszę bardzo
http://bluecity.pl/pl/plan-centrum.html?seg=17&pietro=-1#mapa

Sklepik "TUR" poziom -1. Będziesz oszołomiona ilością supli Smile ale ten ANTI-OX się wyróżnia.

Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Bajka


Dołączył: 05 Lut 2011
Posty: 232
Skąd: Brwinów

Wysłany: Pon Lis 05, 2012 19:07
Temat postu:
Odpowiedz z cytatem


Dzięki za inf, na pewno się wybiorę
Teraz szukam taniego i dobrego probiotyku, ale zamiennie co drugi miesiąc może zacznę łykać też i OXI

_________________
Oj jak ten czas szybko leci!
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
larsson79


Dołączył: 12 Lis 2012
Posty: 15
Skąd: Warszawa

Wysłany: Pią Lis 16, 2012 11:58
Temat postu:
Odpowiedz z cytatem


Jestem nowa na forum i to moj w zasadzie pierwszy post Smile Znalazłam niedawno takie źródło reservatrolu:

FORMA ZMIKRONIZOWANA

W celu zwiększenia absorpcji resweratrolu przez organizm ludzki, postanowiliśmy dodać do naszej oferty formę zmikronizowaną preparatu.

W tym przypadku mikronizacja znaczy zmniejszenie cząsteczek sypkiej formy ekstraktu (pudru) do takich rozmiarów, by jego absorpcja (wchłanianie) przez nasz organizm była łatwiejsza, szybsza a tym samym skuteczniejsza.

Zmikronizowane cząsteczki pudru są od 10 do 20 razy mniejsze od cząsteczek regularnego ekstraktu. Ich wielkość znajduje się w przedziale 1-4 mikronów. Większość dostępnych zmikronizowanych preparatów to przedział 149-224 mikronów. Absorpcja takiej formy preparatu jest ok. 220% razy większa niż regularnego resweratrolu trans będącego w naszej ofercie.

REV Genetics LLC. Producent zmikronizowananego resweratrolu.

Dlaczego zmikronizowany resweratrol jest lepszy?

W 2006 roku amerykańska kompania farmaceutyczna SIRTRIS PHARMACEUTICAL opatentowała formułę produktu na bazie resweratrolu pod nazwą SRT501.

REV GENETICS od dłuższego czasu zupełnie nieżalenie prowadził prace nad własnym zmikronizowanym resweratrolem. Wszystkie testy, wraz z końcowym, zostały przekazane do niezależnej amerykańskiej firmy BIOMOL INTERNATIONAL, zobowiązując Biomol do opracowania testów i wyniku końcowego o resweratrolu i jego wpływie na stymulację genu SITRA. W sierpniu 2003 roku Biomol Int. wraz z dr Davidem Sinclair, naukowcem z Uniwersytetu Harvard’a w USA, zidentyfikowali pierwszą molekułę, która wydłuża życie i stymuluje gen starzenia SIRTA.

Wynik badań był dla Rev Genetics, jak to określili, szokująco dobry. Biomol oficjalnie pisze w dokumencie z 11 stycznia 2008r: „reasumując, Wasz resweratrol jest tak dobry, jeśli nie lepszy niż nasz w procesie stymulacji genu starzenia SITR1

17 stycznia 2008 roku w Miami na Florydzie firma Rev Genetics oficjalnie ogłosiła wyniki testów przeprowadzonych w Biomol Int., podkreślając najwyższy poziom produktu.

Powyżej przedstawiona została w skrócie historia powstawania preparatu firmy REV GENETICS. Obszerniejsze informacje znajdą Państwo na stronie internetowej: www.revgenetics.com/

Poniższe wykresy przedstawiają wyniki badań nad resweratrolem zmikronizowanym przeprowadzone w firmie Biomol International i Rev Genetics

Skład maksymalnej dawki dziennej:

 - 200 mg czystego resweratrolu trans (zmikronizowanego) - 98-99%

substancje pomocnicze: celuloza mikrokrystaliczna, stearynian magnezu.

Działanie Resveratrolu:

Ochrania naczynia krwionośne poprzez opóźnianie a nawet zahamowanie utleniania ipoprotein o niskiej gęstości LDL czyli złego cholesterolu, hamowanie procesu agregacji płytek krwi, zmniejszanie masy zakrzepów, spowalnianie procesu umierania komórek mięśni gładkich, zwiększanie poziomu tlenku azotu który - w świetle najnowszych badań - wpływa na pracę całego układu krwionośnego likwidację złogów cholesterolowych w układzie naczyniowo – żylnym, wzmocnienie ścian naczyń krwionośnych,
  Zmniejszanie tempa rozpadu włókien kolagenowych w skórze, ścięgnach i więzadłach stawowych. Zapobieganie przedwczesnemu starzeniu się organizmu w efekcie czego – jest to najlepszy w tej chwili związek z grupy anti-aging.
Zastosowanie Resveratrolu

opóźnianie procesów starzenia sie organizmu 
profilaktyka - w geriatrii, 
w poprawie i usprawnianiu procesu pamięci,  
 Sposób użycia: 1-2 kapsułki dziennie

 Sposób przechowywania: Przechowywać w zamkniętym opakowaniu w temperaturze pokojowej, w miejscu niedostępnym dla małych dzieci

Uwagi: Nie należy przekraczać zalecanej porcji dziennej. Suplement diety nie może być stosowany jako substytut zróżnicowanej diety i zdrowego trybu życiar


Jesli bedzie potrzeba, dla bardziej zainteresowanch , to moge podać linka do tej strony...tylko nie chce , zeby wyszło , ze juz w pierwszym poście reklamuje jakis sklep interenetowy-nie zalezy mi na ich rozpowszechnianie...ale maja dość fajne preparaty i duży asortyment, tylko niestety drogie Sad(((Jesli chodzi o ten dokładnie produkt to kosztuje 152 zł za 60 kapsulek , kuracja na dwa miesiące...wiem, dość drogo, sama dlugo sie przymierzam do tej kuracji:) do tego jest to czysty resvatrol bez rzadnych dodatkowych witamin, ziół , innaczej niz juz tu wczesniej wymieniony Anti-Ox Olimpu, ktory nota bene jest bardzo fajny i cenow lepszy.Moj znajomy widzi dużą poprawę po miesiącu stosowanie, jesli chodzi o energię :)natomiast jesli ktos bierze jakies inne preparaty, witaminy i zioła , to tamta obcja wydaje sie byc bardziej sensowana.

Rolling Eyes Rolling Eyes

Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
vitaman


Dołączył: 05 Paź 2008
Posty: 341
Skąd: Wawa

Wysłany: Sob Lis 17, 2012 21:49
Temat postu:
Odpowiedz z cytatem


Trochę ochłodzę entuzjazm
http://www.faktymedyczne.pl/pap,12519205.html

"Korzyści nie zaobserwowano u zdrowych kobiet w średnim wieku, które przez 12 tygodni przyjmowały resweratrol w formie suplementu diety..."

Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Strona 1 z 1
Wyświetl posty z ostatnich:  
Napisz nowy temat Odpowiedz do tematu Forum Urody Strona Główna » Dieta i suplementy
Skocz do:  

Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Kontakt  Prywatność
© Forum Urody
Powered by phpBB